Folytatódik a lelki építkezés Taksonyban

2019. december 20., címkék: taksony, duna televízió

Stefán Attilával, a taksonyi gyülekezet fiatal lelkipásztorával beszélgettünk a gyülekezet adventjéről, a karácsonyi tévés közvetítésről, és arról, milyen tervekkel vágnak bele az új esztendőbe.

Ajándék az őrbottyániaknak

2018. február 03., címkék: juhász zsófia szeretetotthon, jótékonyság, diakónia, család-barát, duna televízió, őrbottyán, szeretetszolgálat

„Jövel Jézus, légy vendégünk, áldd meg, amit adtál nékünk" – hangzik a mindennapi ima egy különleges vacsorán az őrbottyáni Juhász Zsófia Református Szeretetotthonban. A Duna Televízió Család-barát magazinműsora tizedik születésnapján százötven adag melegétellel lepte meg az otthon fogyatékkal élő lakóit. Hogyan és hol készült az étel, miért fontos a műsor készítőinek a jótékonyság és hogyan fogadták az ételt a lakók? Ezekre a kérdésekre is választ kaptunk a műsor stábjával töltött napunkon.

Élő közvetítés Kunszentmiklósról

2011. május 27., címkék: kunszentmárton, Hírek, duna televízió, istentisztelet

A Duna Televízió május 29-én vasárnap 10 órától református istentiszteletet közvetít Kunszentmiklósról. Igét hirdet Pintér Gyula lelkipásztor.

Üldöztetések tanúja

2011. január 28., címkék: duna televízió, varga lászló

"A börtöntől a templomig" címmel sugárzott portréműsort szombaton a Duna Televízió Varga László nyugalmazott marosvásárhelyi lelkipásztorról az Isten kezében című keresztény magazin keretében. A portréfilm az interneten online megtekinthető.

Nagyváradról közvetít reformációi istentiszteletet a Duna TV

2010. október 27., címkék: csűry istván, Határon túl, istentisztelet, Hírek, duna televízió, reformáció hónapja

Az október 31-én 10 órakor kezdődő istentiszteleten Csűry István, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület püspöke hirdet igét.

Ökumenikus istentisztelettel zárja árvízi segélyakcióját a MÖS

2010. október 26., címkék: Hírek, duna televízió, Határon túl, magyar ökumenikus segélyszervezet, árvíz, ökumenikus istentisztelet

Befejező szakaszához érkezett a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet árvízi segélyprogramja, melynek alkalmából hálaadó ökumenikus istentiszteletet tartanak.

Budapesten is bemutatják a „Krisztus Vándorai” című filmsorozatot

2010. március 25., címkék: dokumentumfilm, amerikai reformátusok (kálvin egyházkerület), duna televízió, amerikai reformátusok (hrca), Hírek, amerikai reformátusok (rca)

A Debrecen Televízió hétrészes filmsorozata az Amerikában élő református közösségeket mutatja be. Azokról az egyházközségekről, templomokról szól, amelyek az évek során még fennmaradtak és őrzik magyar református örökségüket.

Visszapillantó – Gulácsy Lajos és Csűry István püspökök a Duna Televízió Élő egyház című műsorában

2010. január 25., címkék: duna televízió, csűry istván, Határon túl, gulácsy lajos, vallási műsor

A Duna Televízió vallási hírmagazinja vasárnapi adásában egyebek mellett beszámolt Csűry István királyhágómelléki püspök nagyváradi beiktatásáról, valamint a Gulácsy Lajos nyugalmazott kárpátaljai püspök tiszteletére tartott munkácsi hálaadó istentiszteletről.